דף הבית
בית ספר לטיסה

בית ספר לטיסה

רבים חולמים על האפשרות להטיס בעצמם מטוס ואף לעסוק בעולם הטיס לפרנסתם, אך אינם מודעים לכך שמדובר באפשרות זמינה ונגישה, בזכות מסלולי לימודים הפתוחים לקהל הרחב, דוגמת קורס הטיס המסחרי שמעבירה האקדמיה לטיס מסחרי CAA. בוגרי קורס זה מקבלים רישיון טיס מסחרי המאפשר לעסוק בתחום באופן מקצועי ורשמי, הן בחברות תעופה אזרחיות למיניהן והן בסוגים נוספים של עבודות מעולם התעופה דוגמת הטסת מטוסי צילום, מטוסי מנהלים ועוד.

מהי האקדמיה לטיס מסחרי CAA? מהם השלבים השונים ומסלול הלימודים של קורס הטיס המסחרי המועבר באקדמיה ומהם היתרונות של למידת טיס באקדמיה?

להנגיש את עולם התעופה לציבור הרחב – האקדמיה לטיס מסחרי CAA

האקדמיה לטיס היא גוף פרטי אשר הוקם על מנת לתת מענה לרצונם של רבים ורבות להיכנס לעולם הטיס המסחרי ולעסוק בו באופן מקצועי לכל דבר ועניין, גם אם לא מדובר בטייסים צבאיים יוצאי חיל אוויר. כך, מעסיקה האקדמיה מערך של מדריכים מקצועיים ומנוסים ומציעה מסלול לימודים והכשרה מקיף ביותר, במסגרתו יכולים אנשים ללא כל רקע או ניסיון קודם בעולם הטיס ללמוד הכל מאפס, ולצאת מהקורס עם רישיון טיס מסחרי המאפשר תעסוקה במגוון תחומים שונים בתוך עולם התעופה.

האקדמיה לטיס הוקמה על ידי טייסים בכירים מקצועיים ומנוסים, יוצאי חיל האוויר ברובם, ומתאפיינת ברמה המקצועית הגבוהה וחסרת התחרות של חיל האוויר הטוב בעולם. נשיא האקדמיה הוא מפקד חיל האוויר והרמטכ"ל לשעבר – דן חלוץ, ויחד עימו טייסים בעלי רקע עשיר ביותר בעולם התעופה, ,יוצאי חיל אוויר ואנשים ששימשו בתפקידי מפתח בעולם התעופה האזרחית בארץ.

קורס טיס מסחרי של האקדמיה – שלבי המיון לקורס

לקורס הטיס המסחרי של האקדמיה מספר שלבי מיון בסיסיים, הבאים להבטיח כי החניכים המתקבלים ומתחילים בקורס אכן מתאימים ונמצאים במצב טוב המאפשר להשתתף ולסיים בהצלחה קורס מאתגר מסוג זה. כך, פועלים שלבי מיון אלו לטובת המועמדים לקורס עצמם, כמו גם לטובת מסגרת הקורס – מי שאינו מתאים מסיבה כלשהי וכנראה שלא יוכל לסיים קורס מסוג זה בהצלחה ,מגלה זאת בשלב המיונים, , ואילו הקורס מתחיל בסופו של דבר רק עם חניכים מוכנים ומתאימים באמת שבסבירות גבוהה יסיימו את הקורס בהצלחה

מהם שלבי המיון לקורס? ובכן, בתור התחלה נדרשים למלא שאלון מקיף. לאחריו מוזמנים ליום מיונים אשר כולל מבחנים שונים, בהם אנגלית (השפה התעופתית) וריאיון עם פסיכולוג. לאחר מכן, מועמדים אשר עברו את יום המיונים בהצלחה יזומנו לריאיון עם נציג מהצוות האווירי-מקצועי של האקדמיה ולבסוף, מופנים לבדיקות רפואיות אצל רופא תעופתי, במטרה לאשר את מצבם הבריאותי.

מסלול הלימודים

מסלול הלימודים בקורס טיס מסחרי כולל מספר שלבים:

בשלב ראשון עוברים תכנית לקבלת רישיון טיס פרטי, המורכבת מחלק תיאורטי וחלק מעשי. לאחר מכן עוברים החניכים לשלב של צבירת שעות ניסיון, במסגרתו הם מטיסים מטוסים בכל רחבי הארץ לאורך שעות רבות וארוכות במטרה לבנות ולשפר את יכולות הטיס שלהם, להכיר את שדות וחוקי התעופה בארץ וכו'. השלב שלאחר מכן הוא למעשה קורס טיסת מכשירים במסגרתו לומדים לתפעל את כל המכשירים המתקדמים באמצעותם מטיסים כיום מטוסים מסחריים, מקבלים הגדר מכשירים ברישיון, וגם שלב זה מורכב מחלק תיאורטי וחלק מעשי.

השלב הבא הוא קבלת הגדר לטיסות לילה במרחב והשלב האחרון הוא השלב של קורס טיס מסחרי (גם כאן – חלק תיאורטי ומעשי), אשר בסיומו מקבלים החניכים את רישיון הטיס המסחרי הנכסף.

על יתרונות הלמידה באקדמיה לטיס

האקדמיה לטיס בישראל היא גוף ברמה מקצועית גבוהה ביותר המציעה לחניכיה מספר יתרונות מהותיים ביותר –

כמובן שהרמה המקצועית הגבוהה וחסרת התחרות ותרבות הטיס המתקדמת המגיעה ישירות מחיל האוויר הישראלי הם מהיתרונות הברורים והמתבקשים ביותר. אך האקדמיה משקיעה בחניכיה גם מבחינות אחרות. למשל, מבחינת מימון הקורס – האקדמיה מציעה מסלולי מימון גמישים ואטרקטיביים הכוללים פריסה ארוכה של תשלומים, מה שמאפשר למעגל רחב של אנשים להצליח להשתתף בקורס מסוג זה.

יתרון מהותי נוסף הוא הסיוע במציאת תעסוקה לאחר סיום הקורס –האקדמיה שוקדת על גיבוש קשרים עם בתי ספר אחרים בעולם המקושרים לחברות תעופה, כמו גם עם חברות תעופה בארץ ובעולם. כל זאת על מנת להרחיב את אפשרויות התעסוקה של בוגריה.

בנוסף לכל אלה, האקדמיה גבשה תכניות "גישור" אשר מאפשרות לצבור שעות במסגרתה – הן בארץ, על מטוסי האקדמיה, והן בבית ספר איתם יש לאקדמיה שיתופי פעולה, מה שיסייע בהרחבת הרמה המקצועית של בוגרי האקדמיה.

כמו כן לאקדמיה קורס המכשיר מדריכי טיסה – קורס ברמה הגבוהה ביותר אשר מושתת על יסודות ההדרכה המגיעים מחיל האוויר, הידוע בכל העולם גם בתחום ההדרכה. בוגר קורס הדרכה יכול להתחיל ולצבור ניסיון כמדריך טיסה ומעלה את הרמה המקצועית האישית שלו מאד. כך הוא צובר שעות טיסה במקביל לפרנסתו, צובר ידע וניסיון ואף מייצר לעצמו מקצוע נוסף וחשוב במקביל להיותו טייס.

רוצים לקבל פרטים נוספים? דברו איתנו!

 

לפרטים נוספים מלאו פרטים

תפריט נגישות